ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXXIII |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 9 |
Дата реєстрації: | 17.12.2024 |
Проголосовано: | 17.12.2024 10:53:53 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
15
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
8
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 9
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЛЮБЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРИДЦЯТЬ ТРЕТЯ СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 2024 року
с-ще Любеч
Про затвердження Положення про здійснення прийняття-передачі основних засобів комунальних підприємств (установ, організацій) з балансу на баланс |
Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням п.3 розділу 1 Порядку складання типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.09.2016 року №818, постанови КМУ «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» від 21 ересня 1998 року №1482 з метою забезпечення раціонального, економічного та ефективного використання комунального майна для визначення порядку передачі з балансу на баланс об’єктів комунальної власності, Любецька селищна рада вирішила:
1.Затвердити Положення про прийняття-передачу основних засобів комунальних підприємств (установ, організацій) з балансу на баланс Любецької територіальної громади (далі Положення), згідно з додатком 1.
2. Керівникам комунальних підприємств, установ, організацій керуватися затвердженим Положенням.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Любецької селищної ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.
Селищний голова Валерій КОСТИЛЬОВ
Додаток 1
до рішення _____сесії
Любецької селищної ради
від ________ № ______
ПОЛОЖЕННЯ
про прийняття-передачі основних засобів комунальних підприємств (установ, організацій) з балансу на баланс
- Положення визначає єдині вимоги до порядку передачі основних засобів, що належать до комунальної власності територіальної Любецької громади та перебувають на балансах суб'єктів господарювання комунальної власності. Положення не поширюється на передачу основних засобів, яка відбувається внаслідок реорганізації суб’єктів господарювання шляхом поділу (злиття тощо), передачу інших оборотних і необоротних активів а також передачу житлових будників на баланси об’єднань співвласників багатоквартирних будинків для їх обслуговування відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
2. Терміни, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:
- суб'єкти господарювання – комунальні підприємства (установи організації, заклади);
- суб'єкт управління - орган місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить та якому підпорядковується підзвітний, підконтрольний суб'єкт господарювання.
3.Інші терміни, які використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, наведеному в актах законодавства, що регулюють питання правового режиму власності відповідного майна та питання управління майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.
4. Передача з балансу на баланс основних засобів (основних фондів) одним підприємством (організацією, установою) іншому підприємству (організації, установі), що є суб’єктом господарювання комунальної власності територіальної Любецької громади, здійснюється на безоплатній основі.
5.Передача основних засобів (об’єктів нерухомості, транспортних засобів) здійснюється на підставі рішення сесії Любецької селищної ради про передачу основних засобів з балансу на баланс. Передача основних засобів (крім об’єктів нерухомості та транспортних засобів) здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету про передачу основних засобів з балансу на баланс.
6. Проект рішення про передачу основних засобів (об’єктів нерухомості, транспортних засобів) розробляється та подається на розгляд Любецької селищної ради управлінням економічного розвитку на підставі звернення (листа) на ім’я голови керівника суб’єкта господарювання, що передає основні засоби. До звернення додаються такі документи:
- техніко-економічне обґрунтування необхідності передачі;
- погодження з відповідним суб’єктом управління, до сфери управління якого відносяться суб’єкт господарювання, що передає основні засоби;
- лист-згода керівника суб’єкта господарювання, що приймає основні засоби;
- погодження відповідного суб’єкта управління, якому підпорядкований суб’єкт господарювання, що приймає основні засоби;
- довідка про відсутність обтяжень на майно;
- інформацію про адресу об’єкта нерухомості або рішення про присвоєння адреси;
- довідка про балансову вартість та технічні характеристики на майно.
Для розробки рішення про передачу транспортних засобів балансоутримувачі надають управлінню економічного розвитку копії технічних паспортів.
7. Проект рішення про передачу основних засобів, крім об’єктів нерухомості та транспортних засобів, розробляється та подається на розгляд виконавчого комітету суб’єктом управління на підставі таких документів:
- звернення (листа) керівника суб’єкта господарювання, що передає основні засоби;
- техніко-економічне обґрунтування необхідності передачі;
- лист-згода керівника суб’єкта господарювання, що приймає основні засоби;
- погодження відповідного суб’єкта управління, якому підпорядкований суб’єкт господарювання, що приймає основні засоби;
- довідка про відсутність обтяжень на основні засоби, що передаються;
- довідка про балансову вартість та технічні характеристики.
8. Прийняття-передача основних засобів оформлюється актом прийняття-передачі основних засобів встановленої законодавством форми. Для цього наказом керівника підприємства (організації, установи), що приймає основні засоби, створюється комісія, до складу якої включаються представники сторони, що передає основні засоби.
Акт складається у трьох примірниках та затверджується керівником підприємства (організації, установи), яке приймає майно: по 1 примірнику для кожної сторони, що здійснює приймання-передачу, та 1 примірник - для управління економічного розвитку.
9. У разі внесення основних засобів як внесок до статутного капіталу підприємства, керівники підприємств зобов’язані після підписання актів приймання-передачі здійснити заходи щодо внесення змін до статутів підприємств.
Селищний голова Валерій КОСТИЛЬОВ