ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXXII |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 9 |
Дата реєстрації: | 08.10.2024 |
Проголосовано: | 08.10.2024 10:54:33 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
14
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
9
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 9
ПРОЄКТ
УКРАЇНА
ЛЮБЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРИДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 2024 року
смт Любеч
Про затвердження Порядку створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
Любецької селищної ради
Керуючись Кодексом цивільного захисту України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів (крім державних) для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків», Указу Президента України №64/2022 від 23.02.2022 року «Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України» на виконання комплексної Програми розвитку цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації (події) Любецької селищної ради на 2023-2025 роки, затвердженої рішенням двадцять дев’ятої сесії восьмого скликання Любецької селищної ради від 21.02.2024 року та з метою визначення механізму створення, накопичення, зберігання та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Любецької селищної ради, надання термінової допомоги постраждалому населенню організації належної роботи щодо використання місцевих матеріальних резервів та здійснення контролю за їх наявністю, селищна рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Порядок створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків надзвичайних ситуацій на території Любецької територіальної громади, додаток №1, додається.
- Затвердити Номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків з метою забезпечення життєдіяльності постраждалого населення на території Любецької територіальної громади, додаток №2, додається.
- Фінансовому відділу при формуванні селищного бюджету передбачати кошти на виконання заходів щодо створення місцевого матеріального резерву.
4. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрія ПЕТРЕНКА.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, архітектури та з питань надзвичайних ситуацій Любецької селищної ради
Селищний голова Валерій КОСТИЛЬОВ
Додаток №1
до рішення тридцять другої
сесії восьмого скликання
Любецької селищної ради
від 13 вересня 2024 року
ПОРЯДОК
створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків на території Любецької територіальної громади.
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Цей Порядок визначає механізм створення та використання матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків на території Любецької територіальної громади (далі – Порядок), розроблений відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів (крім державних) для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».
У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
матеріальний резерв - запас будівельних і пально-мастильних матеріалів, лікарських засобів та виробів медичного призначення, продовольства, техніки, технічних засобів та інших матеріальних цінностей (далі - матеріальні цінності), призначених для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків та надання термінової допомоги постраждалим, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;
номенклатура матеріальних резервів (далі - номенклатура) - обґрунтований і затверджений у встановленому порядку перелік матеріальних цінностей;
освіження матеріальних цінностей матеріального резерву - відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання матеріальних цінностей, тари, упаковки, а також унаслідок виникнення обставин, які можуть призвести до псування або погіршення якості продукції до закінчення строку її зберігання, за умови одночасної або наступної обов’язкової поставки і закладення до матеріального резерву такої самої кількості аналогічних матеріальних цінностей;
заміна матеріальних цінностей матеріального резерву - відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву у зв’язку із зміною стандартів і технології виготовлення виробів за умови одночасного закладення до матеріального резерву такої самої кількості аналогічних або інших однотипних матеріальних цінностей.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України.
ІІ.СТВОРЕННЯ МІСЦЕВОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Місцевий матеріальний резерв (далі – матеріальний резерв) створюються Любецькою селищною радою для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків та надання термінової допомоги постраждалим.
Номенклатура та обсяги матеріального резерву визначаються та затверджується Любецькою селищною радою з урахуванням прогнозованих для конкретної території громади видів та рівня надзвичайних ситуацій, обсягів робіт з ліквідації їх наслідків, розмірів заподіяних збитків, обсягів забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.
Створення, утримання та поповнення матеріального резерву здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету, а також може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
Місце розміщення матеріального резерву, його номенклатура, обсяги та плани (графіки) накопичення затверджуються рішенням виконавчого комітету селищної ради з урахуванням пропозицій підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області, інших зацікавлених підрозділів Любецької селищної ради.
Матеріальні резерви розміщуються на об’єктах селищної ради, призначених або пристосованих для їх зберігання в тому числі на об’єктах підприємств, установ, згідно укладених договорів та з урахуванням оперативної доставки таких резервів до можливих зон надзвичайних ситуацій. При цьому перевага надається комунальним підприємствам і установам.
Матеріальні цінності, що надходять до матеріального резерву, повинні мати документи про відповідність на весь нормативний строк їх зберігання.
Накопичення матеріального резерву здійснюється за планами (графіками) накопичення та номенклатурою, в межах коштів, виділених із селищного бюджету та інших незаборонених законодавством джерел.
Керівники суб’єктів господарювання, на балансі яких перебувають матеріальні резерви, повинні щороку проводити перевірку наявності, якості, умов зберігання, готовності до використання матеріальних цінностей.
Придбання матеріальних цінностей, зберігання та облік матеріального резерву здійснюється у встановленому законом порядку.
ІІІ. ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Матеріальний резерв використовуються виключно для:
- здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
- ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;
- надання постраждалому населенню термінової допомоги для забезпечення його життєдіяльності;
- розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалого населення;
- забезпечення пально-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалих із зони надзвичайної ситуації та можливого ураження;
- забезпечення електроенергією, газом, хімічними реагентами та товарно-матеріальними цінностями підприємств для безперебійного надання житлово-комунальних послуг на території, де оголошено воєнний стан;
- розгортання та забезпечення діяльності пунктів незламності в разі загрози та/або виникнення надзвичайних ситуацій.
Матеріальні резерви використовуються для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків на території Любецької селищної ради відповідно до рівня надзвичайної ситуації.
У разі недостатності матеріального резерву Любецької селищної ради чи його використання у повному обсязі залучається матеріальний резерв вищого рівня.
Залучення матеріального резерву вищого рівня здійснюється за рішенням виконавчого комітету Любецької селищної ради.
Відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву може здійснюватися:
- для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків;
- у зв’язку з їх освіженням або заміною.
Відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків здійснюється за рішенням виконавчого комітету Любецької селищної ради на підставі рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради, відповідно до мотивованого звернення селищного голови, або особи, яка виконує його обов’язки.
Таке звернення подається на підставі документів, що містять обґрунтування необхідності залучення (використання) матеріальних цінностей місцевого матеріального резерву для вжиття заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям (небезпечним подіям), забезпечення життєдіяльності населення, виробничої діяльності або захисту територій від загрозливих природних процесів.
У разі раптового виникнення або загрози виникнення надзвичайної ситуації, що загрожує безпеці та здоров’ю населення, матеріальні цінності з місцевого матеріального резерву видаються за усним розпорядженням селищного голови, або особи, яка виконує його обов’язки, з наступним, (подальшим) оформленням рішення на видачу матеріальних цінностей та наданням необхідних документів (актів, звітів, тощо), згідно з вимогами законодавства з питань фінансово-господарської діяльності.
Відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву у зв’язку з їх освіженням або заміною здійснюється за рішенням виконавчого комітету селищної ради до наближення граничних термінів зберігання матеріальних цінностей резерву з метою уникнення втрат.
Матеріально-відповідальна особа, що відповідає за збереження, використання місцевого резерву у разі наближення граничних термінів зберігання матеріальних цінностей (орієнтовно за 3-4 місяці до кінцевих термінів зберігання), що вилучаються з матеріального резерву порядку заміни, освіження, проводить комплекс заходів щодо можливого їх використання для поточних потреб або реалізації. З цією метою виконавчий комітет за поданням матеріально-відповідальної особи приймає рішення щодо подальшого спрямування матеріальних цінностей, граничний термін яких спливає.
Кошти отримані в результаті реалізації матеріальних цінностей у зв’язку з їх освіженням або заміною, спрямовуються на придбання і закладення до матеріального резерву аналогічних матеріальних цінностей.
Матеріальні цінності, що підлягають освіженню або заміні, можуть також використовуватись для потреб Любецької територіальної громади за рішенням виконавчого комітету за умови одночасної або наступної обов’язкової поставки і закладання до матеріального резерву таких матеріальних цінностей у відповідній кількості за рахунок коштів, призначених на відповідні цілі для потреб територіальної громади.
Матеріально-технічні цінності місцевого матеріального резерву, придбані за рахунок коштів селищного бюджету:
- обліковуються утримувачем матеріального резерву;
- відпускаються за рішенням виконавчого комітету Любецької селищної ради на підставі рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради на підставі накладних на відпуск, виданих утримувачем матеріального резерву;
- списуються з обліку утримувачем резерву на підставі звітних документів про їх використання.
Утримувачі резерву несуть відповідальність за наявність та збереженість матеріально-технічних цінностей, їх стан, облік та списання.
Видача, використання, списання цінностей або повернення до складу матеріального резерву майна довгострокового (багаторазового) використання, здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету селищної ради та/або комісії селищної ради з питань ТЕБ і НС з подальшим оформленням необхідних документів (актів, накладних, нарядів, звітів тощо) згідно з вимогами законодавства з питань фінансово-господарської діяльності.
Відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву селищної ради для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій спеціалізованим службам цивільного захисту, відповідним підприємствам, установам, організаціям, постраждалому населенню, працівникам селищної ради для забезпечення виконання завдань викладених у даному Порядку здійснюється відповідальною особою за матеріальний резерв Любецької селищної ради.
Копії документів (акти, звіти) та інформацію про залишки матеріальних цінностей матеріального резерву надаються виконавчому комітету селищної ради.
Керівники спеціалізованих служб цивільного захисту, суб’єктів господарювання, посадові особи, громадяни, які проживають на території громади, працівники селищної ради, які відповідно до нормативних документів селищної ради отримали і використали матеріальні цінності місцевого матеріального резерву, у двотижневий термін надають звіти про їх використання до виконавчого комітету селищної ради.
Списання матеріального резерву здійснюється відповідно до порядку встановленого чинним законодавством.
ІV. ЗВІТНІСТЬ, КОНТРОЛЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Відповідальна особа з питань цивільного захисту Любецької селищної ради:
- здійснює постійний моніторинг стану накопичення і поновлення місцевого матеріального резерву;
- розробляє та надає пропозиції щодо внесення змін і доповнень до номенклатури і обсягів місцевого матеріального резерву, готує бюджетні запити на фінансування заходів з його створення, нарощування і своєчасного поновлення.
Інвентаризація матеріальних цінностей матеріального резерву проводиться щороку відділом бухгалтерського обліку та звітності Любецької селищної ради у присутності відповідальної особи з питань цивільного захисту, відповідно до встановлених строків.
Забезпечувати належне зберігання матеріально-технічних засобів місцевого матеріального резерву, що перебувають на балансі селищної ради, підтримання їх у постійній готовності до використання для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
Відповідальність за створення, утримання і використання місцевого матеріального резерву несуть керівники підприємств та установ, призначених утримувачами (зберігачами) матеріального резерву, згідно з чинним законодавством.
ГУ ДСНС у Чернігівській області здійснює методичне керівництво та контроль за створенням та використанням матеріальних резервів.
Керуюча справами
виконавчого комітету
Любецької селищної ради Тетяна КУХАРЕНКО
Додаток №2
до рішення тридцять другої
сесії восьмого скликання
Любецької селищної ради
від 13 вересня 2024 року
НОМЕНКЛАТУРА ТА ОБСЯГИ
місцевого матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайн их ситуацій і ліквідації їх наслідків
Любецької територіальної громади
№ з/п | Найменування матеріальних цінностей | Одиниця виміру | Кількість | Сума (грн.) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| ||||
1.1. | Шифер | шт | 150 | 67500,00 |
1.2. | Плівка 150 МК | м | 100 | 5000,00 |
1.3. | ОСБ плита 1 см | шт | 50 | 25000,00 |
1.4. | Цвяхи 4 см | кг | 5 | 450,00 |
1.5. | Цвяхи 6 см | кг | 5 | 450,00 |
1.6. | Цвяхи 100 см | кг | 5 | 450,00 |
1.7. | Цвяхи 150 см | кг | 5 | 450,00 |
1.8. | Цвяхи шиферні | кг | 10 | 1400,00 |
1.9. | Піна монтажна | шт | 20 | 7000,00 |
1.10. | Рейка дерев’яна 5х2 см | куб.м | 1 | 8000,00 |
1.11. | Скотч 5 см. 200 м. | шт | 30 | 3300,00 |
2. Пально-мастильні матеріали | ||||
5.1. | Бензин АІ-95 | л | 200 | 10000,00 |
5.2. | Дизельне паливо | л | 200 | 10000,00 |
5.3. | Мастило 10W40 | л | 20 | 7000,00 |
5.4. | Мастило в бензин | л | 20 | 7000,00 |
3. Інше майно | ||||
8.1. | Каністра харчова 20л. | шт | 10 | 5200,00 |
8.2. | Продукти харчування з тривалим терміном зберігання | грн | - | 15000,00 |
8.3 | Лікарські засоби | грн | - | 5000,00 |
ВСЬОГО: | 178200,00 |
*Примітка: місцевий матеріальний резерв може коригуватись в залежності від потреб.
Керуюча справами
виконавчого комітету
Любецької селищної радиТетяна КУХАРЕНКО